Zbudujmy sobie robota z lego

Który 25-30 letni chłopak nie bawił się klockami lego w dzieciństwie? Pewnie będzie to jakiś mały procent. Większość z was miała te plastikowe układanki i tworzyła z nich zadziwiające konstrukcje. Tak samo było ze mną. Godzinami siedziałem na starym dywanie i sortowałem swoje klocki przygotowując je do nowej budowli. Dziś Lego to nie tylko zestawy dla 6-8 latków, to także narzędzie, które pomaga rozwijać umysł młodych inżynierów.

Lego Mindstorms to ciekawostka dla starszych i morze możliwości dla młodszych użytkowników klocków. O co chodzi? Już tłumacze. Ideą serii Mindstorms jest konstruowanie robotów, które później dzięki specjalnej aplikacji można dowolnie programować. Można powiedzieć, że nie jest to już zabawa a wstęp do inżynierii. Wyniki badań pokazują że dzieci, które miały do czynienia z serią Mindstroms chętniej podejmują się rozwiązywania problemów matematycznych. To może przełożyć się w przyszłości na zainteresowania związane z konstruowaniem lub programowaniem.

Wielu rodziców zastanawia się jak nakierować swoje dzieci na zainteresowania, które mogą im się przydać w przyszłości. Lego Mindstorms to jedna z opcji. Bo powiedzcie mi drodzy ojcowie czy może być coś lepszego niż budowanie robotów lego?